O Apocalyptice

8. listopadu 2009 v 18:42 | Talvikki
Skupina Apocalyptica vznikla roku 1993, když se čtyři přátelé- Eino Matti Toppinen(Eicca), Paavo Lötjönen, Antero Manninen a Max Lilja- ze Sibeliovy akademie uchytily na svém prvním koncertě v klubu Teatro, díky nevídanému ohlasu jim později nahrávací společnost Zen Garden records vydala o tři roky později debutové album "Plays Metallica by four cellos" se singly Oh holly Night a Little Drummer boy.


Jejich zvláštností je interpretace puvodně heavy metalových skladeb, osobitým zpusobem aranžovaných pro violoncello. Skupina je složená ze tří (puvodně čtyř) klasických cellistu; kromě heavy metalu hraje též klasickou hudbu.
Skupina získala věhlas adaptacemi skladeb skupin Metalica a Sepultura. Později však vytvořili i svoje originální díla (Inquisition Symphony a Cult), na kterých je stále znatelný vliv heavy metalu. S albem Reflections se ale mírne vzdálili od svého puvodního cello rocku.
Je až neuveřitelné jak dokonale se jim povedlo spojit klasické nástroje s haevy metalovou hudbou. Apocalyptica doslova vymazala hranice mezi metalem a klasickými nástroji. Jen doufám, že u tohoto spojování nezůstane pouze Apocalyptica. Tato skupina totiž puvodně chtěla vydat jen jediné cédéčko a zaniknout od čehož vznikl jejich název, ale po úžasném úspěchu se kluci rozhodly hrát dál a výsledek? Posuďte sami. Staly se legendami a velikány haevy metalové hudby.
V roce 1998 jim vysla druhá deska na které se objevily Eiccovy skladby" Inquistion symphony" a singl "Harmageddon."
V roce 1999 po festivalech byl Antero Manninen nahražen Perttem Kullervem Kivilaaksem. S tímto novým členem skupina vydala roku 2000 třetí cédéčko"Cult".Musím uznat, že Eicca je jako bezedná studna chrlící jednu super skladbu za druhou.
Na tomto cédéčku se objevily kromě skladeb Eicca Toppinena také songy klasického skladatele Edwarda Griega ( hall of the moutain king ).
Roku 2001 vyšla speciální edice "Cult" na kterém byly všechny písničky z normální edice plus některé skladby , které nazpívali a otextovali zpěváci jiných skupin.
S novým cédéčkem vysla i singlovka "Path" nazpívaná zpevackou ze skupiny Guano Apes Sandrou nasic a DVD.
V roce 2002 hoši vydaly dalsí dvě cédéčka "The best of Apocalyptica" a single "Hope," který nazpíval Matthias Sayer k filmu Fantom Paříze.
Kluci nezaháleli a hned další rok vydaly tři nové cd : Reflections, singly Faraway(Linda Sunblad) a Seeman(německá stálice Nina Hagen) a cédéčko Reflections Revised- speciální edice s DVD.
V této době jim ze skupiny odesel Max Lilja a zůstali jen tři-Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen a Perrtu Kivilaakso. Eicca však stále skládal skladby pro kvarteto a tak si vždy museli přizvat hosta Antera Manninena. Antero s klukama hraje vždy na koncertech, aby byly v plném hracím počtu.
Roku 2004 se Apocalyptica domluvila se zpěváky ze skupin The Rasmus a Him a vydaly společný singl Bittersweet. Hlasy byly tedy Villeho Vala a Lauriho Ylönena, kteří si také napsali text.
V roce 2005 vydaly cd "Apocalyptica," na kterém se rovněž objevila skladba Bittersweet a kromě ní také Life Burns znovu s Laurim Ylönenenem. Písničky psal kromě Eicca taky Perttu, který je mnohdy považován za nejlepšího cellistu finska.
V témže roce byly vydány ještě dva singly How far a Wie weit. Stejné písně nazpívané jednou zpěvačkou, Martou Jandovou ve dvou řecích ( němčina a angličtina ) a francouzky nazpívala tutéž písničku zpěvačka Manu. Ještě se v Apocalyptice objevil nový člen Mikko Sirén, aby je obohatil o bicí.S tímto energickým bubeníkem dostaly skladby Apocalypticy fantastický náboj a staly se famozním spojením bubnu a cell, vyvolalo to však také nespokojenost mnohých fanousku kteří Apocalyptice vyčítají až příliš velkou odchylku a moderní pojetí.
Vyšlo nové cd skupiny Apocalyptica Amplified, singlovka Repressed nazpívaná spolu s Maxem Cavalerou ze Sepultury a Mattem Tuckem z Bullet for my Valentine. A DVD Life Burns Tour
V září roku 2007 vychází nové album Worlds Collide. Zpěváci RAMMSTEIN a THREE DAYS GRACE Till Lindemann a Adam Gontier jsou mezi hostujícími vokalisty, kteří byli pozvání na připravované desce finských cellometalistu APOCALYPTICA "Worlds Collide". Zpěv Lindemann uslyšíme v písni "Helden", která je německou verzí písně "Heroes" Davida Bowieho. "Worlds Collide" vyšlo 14. září prostřednictvím G.U.N. REC. Н Nový videoklip ke skladbe "I'm Not Jesus", v které zpívá Corey Taylor (SLIPKNOT, STONE SOUR), již můžete vidět na stránkách YouTube.com. Stejnojmenný singl vyšel 31. srpna. Mezi dalsími hosty, kteří se podíleli na vzniku novinky jsou Dave Lombardo (SLAYER), Tomoyasu Hotei (japonský skladatel, jeho,, dílem je soundtrack k filmu "Kill Bill") a Joseph Duplantier (GOJIRA).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Endaria Endaria | Web | 12. listopadu 2009 v 19:17 | Reagovat

Ach, jak nerada slyším heavy metal spojený s Apocalypticou...Ano covery MEtallicy jsou heavy...ale jejich vlastní tvorba moc ne...až na poslední album kter už trochu ho heavy metalu spadá...naštěstí chtěljí zpět původnější zvuk...A ještě něco jsem k tomu chtěla říct. Jo, že reflection nahráli s bubeníky Davem Lombardem a Samim Kuoppamäkim.

Jinak...tos nepsala ty, že?

2 Talvikki-admin Talvikki-admin | Web | 12. listopadu 2009 v 20:57 | Reagovat

Twl...twl...

3 Endaria Endaria | Web | 17. listopadu 2009 v 17:03 | Reagovat

Jo a mimochodem...singly Oh holly Night a Little Drummer boy...tam nic takovýho neni...:O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama